Tejaca.darkbb.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tejaca.darkbb.com

İnternet Dünyasının En Seviyeli En Kaliteli Forum Sayfası

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Similar topics
    Radyo Tejaca.FM
    EN SON MESAJLAR
    Konu Yazan GöndermeTarihi
    Perş. Ağus. 04, 2022 5:01 am
    C.tesi Ekim 07, 2017 8:13 am
    C.tesi Ekim 07, 2017 7:37 am
    Ptsi Mart 19, 2012 9:29 am
    Cuma Kas. 25, 2011 5:42 am
    Paz Eyl. 25, 2011 2:35 am
    C.tesi Haz. 11, 2011 1:46 pm
    C.tesi Haz. 11, 2011 12:44 pm
    C.tesi Haz. 11, 2011 12:21 pm
    Cuma Mayıs 27, 2011 12:14 pm
    En iyi yollayıcılar
    TEJA
    YARDIM LÜTFEN..! IbackcatgdYARDIM LÜTFEN..! IvotingbarYARDIM LÜTFEN..! Ivotercap 
    Kralicem
    YARDIM LÜTFEN..! IbackcatgdYARDIM LÜTFEN..! IvotingbarYARDIM LÜTFEN..! Ivotercap 
    S3rserii
    voyagerm
    By_SeRSeRi
    Amon-Ra
    SABRİ
    DaRLiNG
    kurtCHEbe
    torex

YARDIM LÜTFEN..!

2 posters
    YazarMesaj
    voyagerm
    Yazar
    Yazar

Erkek
    Tecrübe :
    YARDIM LÜTFEN..! Left_bar_bleue0 / 1000 / 100YARDIM LÜTFEN..! Right_bar_bleue

Madalyalar : YARDIM LÜTFEN..! B63e253d83108bd215cce7e76d8f72bb
    Rep :
    YARDIM LÜTFEN..! Left_bar_bleue1 / 1001 / 100YARDIM LÜTFEN..! Right_bar_bleue

YARDIM LÜTFEN..! Empty
    MesajKonu: YARDIM LÜTFEN..!   YARDIM LÜTFEN..! Pixel_10Ptsi Ara. 22, 2008 10:09 am

Masaüstüne Sağ tıklayın yeni klasör oluştur deyin ve adınıda con yapın.....!
    Bakalım yapabiliyor musunuz?
    vee.....
    acaba neden olmuyor??
    TEJA
    Yönetim
    Yönetim
    TEJA

Kadın
    Lakap : TEJA
    Tecrübe :
    YARDIM LÜTFEN..! Left_bar_bleue100 / 100100 / 100YARDIM LÜTFEN..! Right_bar_bleue

Madalyalar : YARDIM LÜTFEN..! 2c86f87e84e0330c97a7945abd3f976d
    Rep :
    YARDIM LÜTFEN..! Left_bar_bleue24 / 10024 / 100YARDIM LÜTFEN..! Right_bar_bleue

YARDIM LÜTFEN..! Empty
    MesajKonu: Geri: YARDIM LÜTFEN..!   YARDIM LÜTFEN..! Pixel_10Çarş. Ara. 24, 2008 3:54 am

XP ile con.txt adında bir dosya da oluşturamazsınız, windows 98 'de sistemi göçertiyordu, Xp'de dosya oluşturulmasını engellediler.

yanii con gibi device isimleri 'normal' şartlarda windows'ta kullanılamıyor. bu yüzden de uyanık ftp hacker'lar hedef makinaya girdikten sonra ftp kuracakları zaman 'genellikle' recycle folder'ının altında bir yerlere bu isimde içiçe dir açarlar (labirent gibi) ve bunlardan birinin içine de servu'yu kurarlar, diğer birine de dump folder oalrak belirler ve o makinayı (hele de hattı hızlı ise) sahibinin haberi olmadan deli gibi sömürürlerdi. dump ftp denirdi bunlara; 2-3 gün, belki 1 hafta kullanılabilirdi, sahibi duruma uyanınca tabii hemen firewall falan kurar, makinasını patch'lerdi ve bir daha o makinaya girilemezdi. iis'teki unicode açığı bütün bunların oluşmasının ilk aşamasıydı. tabii windows bu con'lu dir'lere giremediğinden onların içeriğinden de kullanıcı pek haberdar olmazdı. tabii yukarıda belirtilen yöntem cmd.exe üzerinden çalıştırıldığı için (yani bir nevi command line) bu türden dir'leri elle de yaratabilirsiniz. ftp (ya da biraz daha meraklıları browser üzerinden adres satırından) ile girilen makinada da remote işlemler cmd.exe üzerinden yapıldığından bu yöntemler, böyle açıkların haince kullanılmasına yol açtı...

o yüzden ne kadar con yazsanızda yazamazsınız :)
    https://tejaca.yetkin-forum.com

YARDIM LÜTFEN..!
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -